Liga 1: FC Botosani produce o mare surpriza

Sambata, 11 Februarie 2017, ora 19:49

FC Botosani a castigat partida cu CSU Craiova, scor 1-0, in etapa a 23-a din Liga 1.

Pe un teren inghetat, FC Botosani a fost echipa mai buna, in timp ce CSU Craiova a parut anesteziata.

La pauza s-a intrat la egalitate, 0-0, desi Bus a lovit bara la inceputul meciului.

Presiunea Botosaniului s-a intensificat in partea secunda, dar golul victoriei a venit abia in minutul 86, cand Kuku a fructificat o centrare din partea dreapta.

Dupa acest rezultat, FC Botosani ocupa locul 8, cu 29 de puncte, si pastreaza sanse la calificarea in play-off.

In schimb, CSU Craiova este pe locul trei si si-a diminuat sansele la titlu.

Etapa urmatoare, CSU Craiova va primi vizita Stelei, in timp ce FC Botosani se va deplasa la Dinamo.