Liga 1: FC Brasov obtine un punct dupa un gol superb

Luni, 18 August 2014, ora 20:25
1917 citiri

Universitatea Cluj si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 4-a din Liga 1.

Gazdele au marcat primele, in minutul 8, prin Nuno Viveiros, care a fructificat o centrare din partea dreapta.

Brasovenii au reusit sa obtina un punct dupa un gol superb marcat in minutul 80 de Aganovici, din lovitura libera de la 20 de metri.

Dupa acest rezultat, Universitatea Cluj ocupa locul 8, cu 5 puncte, in timp ce FC Brasov are 2 puncte si este pe locul 16.

Etapa urmatoare, FC Brasov va primi vizita lui ASA Targu Mures, iar Universitatea Cluj se va deplasa la Botosani.