Liga 1: FC Vaslui, invinsa cu un gol de senzatie

Luni, 17 Martie 2014, ora 20:20
2323 citiri

FC Vaslui a fost invinsa pe teren propriu, scor 0-1, de FC Botosani, intr-un meci din etapa a 23-a a Ligii 1.

FC Vaslui a ratat ocazie dupa ocazie, insa nu a reusit sa il invinga pe Lazar, portarul adus de la Pandurii Targu Jiu.

Echipa lui Ciobotariu a beneficiat de superioritate numerica in ultimele 20 de minute, insa nici acest lucru nu a putut fi fructificat.

Ba dimpotriva, in minutul 80 Ciprian Danci a transformat o lovitura libera de la 30 de metri cu un sut in vinclu, iar FC Botosani a luat trei puncte vitale.

Dupa acest rezultat, FC Botosani urca pe locul 10, cu 29 de puncte, in timp ce FC Vaslui este pe 5, cu 36 de puncte.

Etapa urmatoare, FC Botosani va intalni Viitorul pe teren propriu, iar FC Vaslui se va deplasa la Timisoara.

C.S.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...