Liga 1: FC Vaslui, victorie dramatica in fata celor de la Pandurii

Sambata, 02 Noiembrie 2013, ora 19:53
1781 citiri

FC Vaslui a castigat cu 2-1 intalnirea disputata sambata seara, la Targu Jiu, cu Pandurii, in etapa a 13-a a Ligii 1.

Intalnirea dintre cele doua echipe a fost foarte disputata, cu multe ocazii de ambele parti.

Primul gol al intalnirii le-a apartinut gazdelor. A marcat Momcilovic din 5 metri, in urma unei devieri excelente in careu a lui Erico.

Gorjenii au intrat in avantaj la cabine, dar cu un jucator mai putin. Paraskevas a primit doua cartonase galbene si a fost eliminat in minutul 40.

Egalarea moldovenilor a venit in minutul 67, cand Antal a reluat frumos cu latul la coltul lung o centrare a lui Musat.

Acelasi Antal a marcat si golul victoriei in prelungirii, cu un sut din careul mic, dupa ce, in prima faza, Stanca a respins un sut al lui Patulea.

In urma acestui rezultat, Pandurii a ramas cu 23 de puncte si ocupa locul 4 in clasament, in timp ce Vaslui ramane pe locul 16, cu doar 9 puncte, ca urmare a penalizarii de 8 puncte.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...