Liga 1: FC Voluntari se salveaza de la retrogradare dupa o victorie dramatica

Luni, 27 Mai 2019, ora 19:52

FC Voluntari a invins cu mari emotii pe FC Hermannstadt, scor 2-1, in penultima etapa a play-out-ului Ligii 1, si s-a salvat astfel de la retrogradare.

Ilfovenii au deschis scorul in minutul 17, prin Gabi Deac, insa Hermannstadt a reusit sa egaleze desi a jucat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Offenbacher din minutul 50.

Tsoumou a adus egalarea pentru Hermannstadt, dar bucuria a fost de scurta durata intrucat Popadiuc a punctat in minutul 82 pentru Voluntari, dupa o pasa excelenta a lui Adrian Balan.

FC Voluntari s-a salvat astfel de la retrogradare, in timp ce in ultima etapa Hermannstadt si Dunarea Calarasi se vor duela intr-un meci cu retrogradarea pe masa.

Hermannstadt are nevoie de victorie pentru a prinde locul de baraj, in timp ce Dunarea Calarasi se multumeste si cu un egal.

Concordia Chiajna este deja retrogradata in Liga 2.