Liga 1: FCSB a facut scor cu Sepsi si spera la un miracol din partea Craiovei

Sambata, 11 Mai 2019, ora 22:50
12808 citiri

FCSB a castigat partida disputata pe terenul lui Sepsi OSK, scor 5-1, si mai pastreaza sanse teoretice la castigarea titlului.

Gruparea antrenata de Mihai Teja are nevoie acum ca U Craiova sa castige duminica seara pe terenul lui CFR Cluj. In cazul in care formatia lui Dan Petrescu va obtine cel putin un egal, atunci ardelenii vor castiga titlul pentru al doilea an la rand.

Dupa victoria de la Sfantu Gheorghe, FCSB se afla la doua puncte in spatele lui CFR Cluj, care are meciul cu Craiova mai putin disputat. In ultima runda vom avea pe National Arena derbiul dintre FCSB si Craiova, care ar putea sa nu mai conteze.

In partida de la Sfantu Gheorghe, FCSB nu a avut nicio emotie si a deschis scorul minutul 6, dupa un sut puternic trimis de Ioan Hora.

Patru minute mai tarziu s-a facut 2-0, la finalizare fiind de aceasta data Mihai Roman.

In startul partii secunde, Florinel Coman a reusit o dubla, in minutele 47 si 51, pentru ca gazdele sa marcheze si ele dupa un sut superb din afara careului trimis de Mensah in minutul 75.

Intrat pe teren in partea secunda, Raul Rusescu a facut 5-1 in minutul 80 si a stabilit scorul final.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+2 - Final de meci!

min.89 - Rusescu e din nou aproape de gol, dar Feher scoate excelent de langa bara!

min.80 - GOL FCSB!!! Rusescu inscrie fara emotii din penalti!

min.79 - Penalti pentru FCSB, dupa o intrare a lui Feher asupra lui Morutan!

min. 76 - Sansa uriasa pentru Sepsi, dar Tandia trage in transversala din opt metri!

min.74 - GOL SEPSI!!! Mensah inscrie cu un sut superb de la 30 de metri ce trimite mingea sub transversala!

min. 73 - Schimbare FCSB: Rusescu intra in locul lui Hora.

min.70 - Schimbare Sepsi: Hadnagy intra in locul lui Hamed.

min.67 - Tandia trage peste poarta din 15 metri.

min.65 - Ousmane Viera vede cartonasul galben.

min.58 - Schimbare FCSB: Teixeira intra in locul lui Tanase.

min.53 - Schimbare FCSB: Morutan intra in locul lui Morais.

min.50 - GOL FCSB!!! Florinel Coman reuseste dubla cu un sut puternic langa bara din 16 metri!

min 46 - GOL FCSB!!! Florinel Coman inscrie in startul partii secunde cu reluare plasata din centrul careului langa bara!

min.46 - Se reia jocul!

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.44 - Balgradean retine fara probleme la un corner al gazdelor.

min.42 - O prima repriza controlata in totalitate de elevii lui Mihaei Teja. Gazdele n-au reusit sa-si creeze nici macar o ocazie importanta.

min.34 - Tandia suteaza de la distanta pe langa poarta oaspetilor.

min.32 - Tanase trimite mult peste poarta dintr-o lovitura libera de la marginea careului.

min.30 - Sato il faulteaza la marginea careului pe Coman si se alege cu un cartonas galben.

min.24 - Balgradean retine cu siguranta la un sut slab al lui Nouvier.

min.20 - Nouvier intra tare din spate asupra lui Florinel Coman si vede cartonasul galben.

min.10 - GOOOL FCSB!!! Roman mareste avantajul oaspetilor, cu un sut la coltul lung de la marginea careului!!!

min.6 - GOOOL FCSB!!! Ioan Hora deschide scorul cu un sut superb la vinclu din interiorul careului!!!

min.5 - Benzar trimite mult peste poarta dintr-o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri.

min.3 - Karnitski il faulteaza pe Hora la marginea careului si vede primul cartonas galben al meciului.

ora 21:01 - STARTUL PARTIDEI

Sepsi: Fejer - De Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Karnitski - Nouvier, Tandia, Fl. Stefan - Hamed

Rezerve: Niczuly - Hadnagy, Mensah, Abud Omar, Rudol, C. Popescu, Sintean

FCSB: Balgradean - Benzar, Cristea, Balasa, Morais - Filip, Tanase - Roman, Man, Coman - Hora

Rezerve: Vlad, Morutan, Rusescu, Stoian, Matei< Teixeira

In cazul in care nu va castiga acest meci, FCSB va rata si matematic titlul in fata celor de la CFR Cluj.

Sepsi este cea mai slaba echipa din play-off si nu are nicio victorie.

Partida este televizata de Digi Sport 2, Telekom Sport 1 si Look Sport.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...