Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Florin Costea, erou in primul meci al zilei!

Sambata, 23 Februarie 2013, ora 16:52
2910 citiri

Concordia Chiajna si CS Turnu Severin au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1.

Primul gol al partidei a venit in minutul 18, atunci cand Ispir a transformat o lovitura de la 11 metri obtinuta de Wellington, dupa un fault in careu facut de Velicovici. Acesta din urma a primit si un cartonas galben, al doilea in trei minute, si a luat drumul cabinelor.

Egalarea oaspetilor a venit tot dupa un penalti. In minutul 58, Bambara l-a faultat in careu pe Vranjkovic, iar Florin Costea a transformat si a marcat astfel la primul meci oficial jucat in tricoul celor de la Turnu Severin.

In prelungirile meciului, Balaj a mai eliminat un jucator de la gazde. Roman a vazut cel de-al doilea cartonas galebn si a fost eliminat.

In urma acestui rezultate, Chiajna urca pe locul 10, cu 25 de puncte, in timp ce Turneu Severin se afla pe penultima pozitie - a 17-a, cu 13 puncte.

Concordia Chiajna: Cobrea - Bucurica, Leca, Bambara, Belu - Paraschiv (Stan '78) - Ispir, Popovici - Zuluf (Cosereanu '73), Wellington, Serediuc (Ibric '59).

Antrenor: Ilie Stan.

CS Turnu Severin: Panagopoulos - Dananae, Tataru, Durimel, Velcovici - Vranjkovic, Stoica, Olah, Poiana (Roman '75) - Fl. Costea (Hasanovic '90+1), Tole.

Antrenor: Jerry Gane.

Arbitru: Cristian Balaj.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...