Liga 1: Gaz Metan Medias castiga printr-o mutare de geniu

Vineri, 03 Mai 2013, ora 19:55
2359 citiri

Gaz Metan Medias a castigat meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt din etapa a 29-a a Ligii 1, scor 3-1.

Ceahlaul a reusit sa deschida surprizator scorul in minutul 14, prin Golubovici, care a reusit sa deschida scorul cu o executie de mare atacant.

Gigi Multescu nu a tolerat insa jocul mediesenilor, iar in minutul 33 l-a scos pe Llulaku pentru a-l introduce pe Avram. A fost mutarea care a decis meciul.

Fostul stelist a egalat cu o lovitura de cap in minutul 34, pentru ca in prelungirile primei reprize sa paseze decisiv spre Bawaab, pentru golul de 2-1.

Mediesenii s-au desprins pe tabela de marcaj in minutul 72, cand Breeveld a punctat pntru 3-1.

Dupa acest rezultat, Medias ocupa locul 10, cu 40 de puncte, in timp ce Ceahalul peste pe 12, cu 30 de puncte.

Etapa urmatoare, Mediasul se va deplasa la Vaslui, in timp ce Ceahlaul va juca pe terenul lui Dinamo.