Liga 1: Gaz Metan Medias obtine o victorie la scor

Vineri, 03 Mai 2019, ora 22:50
3371 citiri

Gaz Metan Medias a castigat fara emotii partida cu Hermannstadt, scor 4-1, in etapa a 8-a a play-out-ului Ligii 1.

Echipa lui Edi Iordanescu s-a impus in derbiul judetului Sibiu desi are mari probleme financiare si jucatorii au fost in greva in ultimele zile.

Eroul Mediasului a fost venezueleanul Rondon, care a marcat de trei ori, in minutele 25, 67 si 72.

Caiado a marcat si el pentru Medias in minutul 70, cu un sut din lovitura libera ce l-a surprins pe portarul Cabuz.

Golul de onoare al celor de la Hermannstadt a venit tarziu, in minutul 90, fiind marcat de veteranul Razvan Dalbea.

Dupa acest rezultat, Gaz Metan Medias ocupa locul 1 in play-out, cu 38 de puncte, patru peste Dinamo, care are un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, Hermannstadt este pe locul 6, care duce la barajul pentru ramanerea in Liga 1, cu 19 puncte, trei sub FC Voluntari.