Liga 1: Gaz Metan Medias se impune la Iasi

Luni, 20 Mai 2013, ora 23:20
1637 citiri

Gaz Metan Medias a castigat cu 2-0 pe terenul lui CSMS Iasi, in etapa a 32-a din Liga 1, iar moldovenii sunt ca si retrogradati.

Pentru medieseni au marcat Eric, in minutul 17 din penalti, si Alex Muntean, zece minute mai tarziu. Oaspetii au evoluat in 10 din minutul 22, dupa ce Roman a fost eliminat.

In minutul 60, Onofras a ratat o lovitura de pedeapsa, sutand mult peste poarta.

Dupa acest rezultat, CSMS Iasi ocupa locul 17 in Liga 1 si, pentru a se salva de la retrogradare, are nevoie sa castige ultimele doua etape, iar Ceahlaul sa nu obtina niciun punct.

In ultimele doua runde, CSMS Iasi va intalni Ceahlaul in deplasare si FC Vaslui pe teren propriu.

Gaz Metan Medias urca pe locul 10, cu 44 de puncte.

C.S.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...