Liga 1: Gloria Bistrita trece la limita de Sportul Studentesc

Sambata, 05 Martie 2011, ora 19:14
825 citiri

Gloria Bistrita a castigat meciul disputat sambata pe teren propriu impotriva celor de la Sportul Studentesc, scor 1-0.

Codasa Ligii 1, Sportul Studentesc, a mers la Bistrita fara cel mai important jucator. Tibi Balan s-a saturat sa nu fie platit si a ramas in semn de protest la Bucuresti, iar absenta sa s-a simtit.

Prima repriza a meciului dintre Bistrita si Sportul Studentesc a avut putine faze de poarta, gazdele atacand steril la poarta aparata de Vladimir Niculescu.

Adus in aceasta iarna, italianul Cavalli a deschis scorul in minutul 52 pentru Gloria Bistrita, cu un sut la coltul scurt din pasa lui Achim.

Sase minute mai tarziu, Cavalli a avut sansa sa realizeze "dubla", insa a ratat din pozitie de singur cu portarul.

Bistritenii au castigat in cele din urma cu 1-0 si au urcat pe locul 10, cu 23 de puncte, in timp ce Sportul ramane pe ultimul loc, cu 10 puncte.

C.M.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...