Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Inca o echipa s-a salvat de la retrogradare

Miercuri, 16 Mai 2012, ora 17:47
2180 citiri

Gaz Metan Medias a castigat, scor 1-0, intalnirea jucata miercuri dupa-amiaza, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna, in etapa a 33-a a Ligii 1.

In urma acestui succes, mediesenii au scapat de grijile retrogradarii si sezonul viitor ii va gasi cu siguranta tot in prima liga.

Singurul gol al partidei a fost marcat in prelungirile primei reprize de Lazar, dintr-o lovitura de la 11 metri. Tot din acel minut, oaspetii au ramas in 10 jucatori, dupa ce Petrovici a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Arbitrul Teo Craciunescu le-a mai acordat gazdelor un penalti, in minutul 50, insa, de data aceasta, Nita a reusit sa blocheze sutul lui Lazar.

In finalul partidei, Madalin Ciuca a vazut si el cel de-al doilea cartonas galben si a fost trimis mai devreme la cabine.

Gaz Metan Medias: Plesca - Ciuca, Markovici (Muth '74), Lazar, Frasinescu - Nicandro, Ba (Zaharia '83, Avram, Gheorghe (Todea '58), Roman - Vitinho.

Antrenor: Cristi Pustai.

Concordia Chiajna: Nita - Krumov, Mamele, Petrovici, Guilherme - Popa, Filip, Muzac (Munteanu '77), Paulinho (Pana '71) - Alex, Rocha (Lahcev '47).

Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Arbitru: Teo Craciunescu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Gaz Metan salvata retrogradare, #Gaz Metan castigat Chiajna, #Gaz Metan victorie Chiajna, #Gaz Metan Concordia Chiajna , #meciuri