Liga 1: Inca un meci fara victorie pentru Dinamo

Sambata, 08 Decembrie 2018, ora 18:52

Dinamo continua seria meciurilor fara victorie. Formatia lui Mircea Rednic a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Hermannstadt, in etapa a 19-a din Liga 1.

Formatia lui Mircea Rednic a deschis scorul inca din minutul 10, dupa ce sutul lui Hanca din lovitura libera l-a pacalit pe portarul Catalin Cabuz.

Gazdele de la Hermannstadt au egalat insa in minutul 32, dupa o greseala de marcaj a lui Popovici, de care Petrisor Petrescu a profitat.

La ultima faza a meciului, Dinamo a ratat o sansa uriasa, insa sutul lui Popescu s-a dus in transversala.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 11, cu 19 puncte, iar Hermannstadt este pe 8, cu 22 de puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo va primi vizita lui U Craiova, iar Hermannstadt va disputa derbiul local cu Gaz Metan Medias.