Liga 1: Inca un pas gresit pentru U Craiova

Vineri, 03 August 2018, ora 22:55
10677 citiri

U Craiova si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 2-2, in prima partida a etapei cu numarul 3 din Liga 1.

Pe stadionul Ion Oblemenco, cele doua formatii au oferit o partida frumoasa, cu ocazii importante, dar si mari greseli defensive.

Scorul a fost deschis de oaspeti in minutul 11, prin Fulop, cu o reluare din cativa metri, venita in urma unei centrari excelente a lui Golofca.

Oltenii au egalat peste numai 10 minute, cand Mitrita a transformat cu siguranta un penalti dictat dupa un fault al lui Rodriguez asupra lui Mihaila.

Pana la pauza, gazdele au mai inscris o data, prin acelasi Mitrita, angajat perfect de Mihaila.

Scorul final a fost stabili de Andrei Miron, in minutul 54, cu o lovitura de cap din 6 metri, dupa un corner.

Dupa trei etape disputate, Craiova are doar doua puncte, in timp ce Botosani urca pe prima pozitie a clasamentului, cu 5 puncte.

U Craiova: Pigliacelli - Popa, Gardos, T. Ferreira - Borta, Mateiu, Cicaldau, Bancu - Mihaila, Burlacu, Mitrita.

FC Botosani: Pap - Dumitras, Miron, Burca, Soiledis - Rodriguez, Oaida - M. Roman, Fulop, Golofca - M. Roman II.

Etapa a 3-a a Ligii 1 se desfasoara pe durata a patru zile, de vineri pana luni.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#LIVE meciuri Liga 1, #Craiova Botosani rezultat meci, #Liga 1 etapa 3, #Liga 1 rezultate , #meciuri