Liga 1: Intoarcere spectaculoasa de rezultat la Galati

Sambata, 27 Iulie 2013, ora 20:53
1626 citiri

Otelul Galati a castigat cu 2-1 intalnirea jucata sambata seara cu Universitatea Cluj, in etapa a doua a Ligii 1.

Gazdele au reusit sa intoarca scorul in ultimul sfert de ora, dupa ce Cristocea a marcat in minutul 2, cu o lovitura de cap, venita in urma unei centrari a lui Takaks.

In minutul 74, Neagu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, dintr-o lovitura libera de la 25 de metri, executata impecabil.

Golul victoriei l-a marcat Marquinhos, in minutul 86, dintr-un penalti obtinut de Astafei.

Din minutul 43, oaspetii au evoluat in 10 jucatori, dupa ce Borza a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...