Liga 1: Marea rivala a Stelei s-a impiedicat la Cluj

Vineri, 17 Aprilie 2015, ora 22:30
5585 citiri

Principala rivala a Stelei din lupta pentru titlu, ASA Targu Mures, s-a impiedicat la Cluj.

Muresenii n-au izbutit decat o remiza, scor 2-2, pe terenul celor de la CFR Cluj.

Trupa lui Liviu Ciobotariu, aflata la numai doua puncte in spatele Stelei in clasamentul Ligii 1, avea sansa uriasa de a urca pe prima pozitie daca s-ar fi impus la Cluj.

Totusi, partida din Gruia a inceput in nota de dominare, pe alocuri chiar categorica, a gazdelor.

Dore a deschis scorul pentru CFR inca din minutul 9, insa senegalezul Ousmane N'Doye a restabilit egalitatea 10 minute mai tarziu cu un sut frumos, din afara careului.

In repriza secunda, acelasi N'Doye a adus-o pe ASA in avantaj, marcand cu o lovitura de cap. A fost reusita cu numarul 11 a senegalezului din acest sezon.

Cei de la CFR nu au cedat, iar Tade a egalat nici cinci minute mai tarziu cu un sut la coltul lung, din afara careului, dupa o actiune personala foarte frumoasa.

Imediat, Feussi a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat, iar ASA, ramasa in inferioritate numerica, nu a mai reusit golul victoriei.

In aceste conditii, echipa din Targu Mures ramane pe locul secund al clasamentului primei divizii, iar Steaua are sansa de a se distanta din nou daca va castiga partida cu Otelul, de duminica.

Echipele de start

CFR Cluj: Minca - Jakolis, Larie, Carp, Camora - Veres, Muniru, Paun, Deac - Tade, Dore

ASA Tg. Mures: Stancioiu - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - N'Doye, Gorobsov - Zicu, Voiculet, Hora - Manolov

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#Liga 1 meciuri rezultate, #CFR Cluj targu Mures Liga 1, #rezultate meciuri Liga 1 , #meciuri