Liga 1: Meci nebun la Piatra Neamt

Vineri, 14 Septembrie 2012, ora 20:50
1986 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a castigat, scor 2-1, intalnirea disputata vineri seara pe teren propriu cu FC Brasov, in etapa a 8-a a Ligii 1.

Prima partida a etapei a 8-a a fost una cu adevarat speciala. A avut trei goluri, unul mai frumos ca celalalta, si a fost intrerupta timp de 10 minute, din cauza nocturnii, care n-am mai functionat.

Primul gol al disputei l-au marcat gazdele, in finalul primei reprize. Velici a punctat cu capul din apropiere dupa o centrare excelenta a lui Constantinescu.

Avantajul gazdelor a durat pana in minutul 63, cand Madeira a scapat bine in partea dreapta si l-a invins pe Miron.

Insa ultimul cuvant l-au avut nemtenii, prin golgheterul Golubovici, care l-a invins pe Taborda in minutul 67 cu o lovitura de cap.

Ceahlaul: Miron - Moreno, Cazan, Ichim, Rusu - Constantinescu, Achim, Monroy, Stana (Badescu '70) - Golubovici (Vitelaru '90+9), Velici (Tolimir '90+11).

Antrenor: Costel Enache.

FC Brasov: Taborda - Velayos, Machado, Munteanu, Ionescu - Menassel - Popa, Mateiu (Tames '72), Madeira (Hadnagy '84), Paun - Batin.

Antrenor: Ionut Badea

Arbitru: Ovidiu Hategan.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#nocturna cazuta Ceahlaul Brasov, #Ceahlaul victorie Brasov, #Ceahlaul Brasov etapa 8 , #meciuri