Liga 1: Meci nebun la Voluntari, incheiat cu un rezultat neasteptat

Sambata, 31 Martie 2018, ora 19:55
7022 citiri

Gaz Metan s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la FC Voluntari, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a a playout-ului Ligii 1.

Victoria e cu atat mai surprinzatoare cu cat mediesenii au avut doi jucatori eliminati in startul reprizei secunde: Marius Constantin (min.55) si Darius Olaru (min.60) au vazut cate doua cartonase galbene si au parasit terenul de joc.

Asta dupa ce Adrian Balan, de la gazde, a fost trimis la cabine inca din minutul 17, pentru o intrare dura la mijlocul terenului.

Pentru echipa antrenata de Claudiu Niculescu a marcat Florin Cernat, din penalti, in minutul 88.

De partea cealalta, golurile formatiei pregatite de Cristi Pustai au fost inscrise de Fernandes (min.70) si Rondon (min.80).

Dupa aceasta victorie, Gaz Metan a urcat pe locul 5 in clasamentul din playout, cu 14 puncte, in timp ce Voluntari se afla pe pozitia a 3-a, cu 18 puncte.

In primele jocuri ale etapei din playout, Concordia Chiajna si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 0-0, si Dinamo a pierdut cu Juventus Bucuresti, scor 1-2.

Ultimul meci al rundei e programat luni, de la ora 20:45, si va aduce fata in fata echipele ACS Poli Timisoara - Sepsi.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#rezultat Voluntari Gaz Metan, #LIVE meciuri playout, #LIVE etapa Liga 1 , #meciuri