Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Minunea de la Ploiesti ia amploare

Luni, 17 Septembrie 2012, ora 18:44
3346 citiri

Astra Ploiesti a reusit un nou rezultat bun si se afla pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, la doar doua puncte distanta de primele doua clasate, Steaua si Pandurii.

Ploiestenii s-au impus cu 3-1 la Cluj, in fata Universitatii, intr-un meci din cadrul etapei a 8-a a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul repede, in minutul 4, prin Takayuki, care a inscris cu capul dupa o centrare a lui Muresan.

Avantajul ploiestenilor a durat insa doar 6 minute, pentru ca Dos Santos a obtinut un penalti, pe care Viorel Dinu l-a transformat cu siguranta.

Golul doi al oaspetilor a fost inscris in minutul 74 de Budescu, dupa un sut al lui Morais, respins in fata de Balauru.

Scorul final a fost stabilit de acelasi Budescu, in minutul 90+5, dupa o centrare buna a lui Vadrariu.

"U" Cluj: Balauru - Krumov, Erico, Paraskevas, Nicola - Gheorghe, Muzac (Patrascu '67) - Paulinho, Dinu (Lupu '80), Dos Santos - Cleiton (Roman '59).

Antrenor: Cristi Dulca.

Astra: Gavrilas - Melinte, Gaman, Youssef, Morais- Enache (Tembo '86), Muresan (Vadrariu '26), Takayuki, Seidu - Ivanovski (Budescu '72), Fatai.

Antrenor: Gigi Multescu.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Astra victorie Cluj, #rezultat Universitatea Cluj Astra, #Liga 1 Cluj Astra, #Cluj Astra etapa 8 , #meciuri