Liga 1: O fosta campioana a Romaniei, in prapastie

Sambata, 10 Noiembrie 2012, ora 17:50
3437 citiri

Fosta campioana a Romaniei din 2011, Otelul Galati, continua sa dezamageasca.

Galatenii au fost batuti cu 4-1 de Ceahlaul, intr-un meci jucat sambata, la Piatra Neamt, in etapa a 15-a a Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Badescu, in minutul 17, dupa ce l-a invins pe Branet cu un lob.

Avantajul gazdelor s-a marit imediat dupa pauza. In minutul 49, Aliosio a facut 2-0 dupa un corner.

Giurgiu a redus din handicap in minutul 74, cu un voleu superb de la 25 de metri, insa finalul a fost unul linistit pentru gazde, care au mai punctat de doua ori. Ambele reusite i-au apartinut lui Stana, intrat dupa pauza.

In urma acestei infrageri, Otelul ramane pe locul 15 (retrogradabil) in clasamentul Ligii 1, cu 14 puncte. De partea cealalta, nemtenii au facut 18 puncte si au urcat pe locul 12.

Ceahlaul: Miron - Moreno, Aloisio, Ichim, Barna - Achim, Monroy - Badescu (Velici '79), Golubovici, Constantinescu (Rusu '89) - Lukanovici (Stana '63).

Antrenor: Constantin Enache.

Otelul Galati: Branet - Giurgiu, Sipovici, Sarghi, Carja (Viglianti '76) - Cucu, Iorga, Neagu (Bus '62), Bajenaru - Stromajer (Didi '53), Pena.

Antrenor: Viorel Tanase.

Arbitru: Istvan Kovacs.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Otelul invinsa Ceahlaul, #Ceahlaul batut Otelul, #Ceahlaul Otelul etapa 15 , #meciuri