Liga 1: Otelul lui Grigoras, batut de ultima clasata

Vineri, 15 Martie 2013, ora 23:20
1430 citiri

Gloria Bistrita a castigat cu 2-1 partida disputata vineri seara, pe teren propriu, cu Otelul Galati, in etapa a 23-a a Ligii 1.

Pe un stadion acoperit de zapada, cele doua echipe au oferit un meci frumos, bataios si cu cateva greseli memorabile. La ultimul punct, Grahovac e cel in cauza.

Portarul galatenilor a gresit la ambele goluri ale bistritenilor. Mai intai, in minutul 65, a scapat mingea in poarta dupa o centrare a lui Radu. Iar apoi, la doar patru minute, a respins gresit la un sut al lui Enache, iar Feher a marcat golul victoriei.

In prealabil, in minutul 52, Paraschiv a deschis scorul cu o lovitura de cap.

In urma acestei victorii, bistritenii au facut 17 puncte, dar raman pe ultimul loc al clasamentului Ligii 1. De partea cealalta, Otelul e pe locul 11, cu 26 de puncte.

Gloria Bistrita: Oghinciuc - Tirca, Iordache (Berceanu '85), Kanon (Trestenicu '70), Hlinca - Enescu, Feher - Radu, Bucur (Curtuis '54), Chitu - Antonache.

Antrenor: Nicolae Manea.

Otelul Galati: Grahovac - Cojoc, Sirghi, Benga, Ljubinkovic - Giurgiu, Neagu - Marquinhos (Vancea '85), Didi (Paraschiv '46), Iorga - Stromajer (Astafei '46).

Antrenor: Petre Grigoras.

Arbitru: Adrian Comanescu.

Chirica susține că a fost trimis în judecată în momentul depunerii candidaturilor intenționat: ”Mă aştept şi la alte mişcări de acest fel”
Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a declarat vineri, pentru AGERPRES, că trimiterea sa în judecată de către procurorii DIICOT în dosarul "Veranda" nu este "o surpriză foarte mare",...
Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...