Liga 1: Pandurii se distreaza cu revelatia CSMS Iasi

Sambata, 01 August 2015, ora 20:23
1759 citiri

Revelatia debutului de sezon, CSMS Iasi, a suferit o infrangere drastica in etapa a patra.

Moldovenii lui Napoli au pierdut, scor 0-3, intalnirea disputata pe terenul celor de la Pandurii Targu Jiu.

Intalnirea disputata pe "Centralul" din Severin a fost una aflata la discretia gazdelor. Mihai Roman a deschis scorul in minutul 20, cu o lovitura de cap din sapte metri, si tot el a dus scorul la 2-0 un sfert de ora mai tarziu.

Atacantul Pandurilor a executat slab un penalti, insa a avut sansa ca balonul blocat de Grahovac sa ii revina si astfel a inscris al doilea gol.

Hora a stabilit scorul final la 10 minute dupa pauza, din pasa lui Roman, omul meciului fara indoiala.

Echipele de start

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Fernandes, Sandru, Momcilovici - Mrzljak, Anton - Radut, Nistor, Hora - Roman

Rezerve: Stanca, Abdelaziz, Grecu, Filipetto, Ciucur, Munteanu

CSMS: Grahovac - I. Voicu, Frasinescu, Mihalache, Tiganasu - Mitici, V. Gheorghe - Viveiros, Grigorie, Bole - Golubovici

Rezerve: Grecu, Bosoi, Ciuca, Enescu, Ganea

Demersul REPER de a avea un reprezentant în Biroul Electoral Central ajunge la Curtea Constituțională
Reprezentanţii REPER au transmis că excepţia de neconstituţionalitate ridicată de partid prin contestaţia depusă la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ) privitor la decizia...
Înalta Curte a validat Alianța Dreapta Unită. USR, PMP și Forța Dreptei vor putea candida pe liste comune la alegerile europarlamentare
Înalta Curte de Casație și Justiție a validat, marți, 19 martie, alianța electorală Dreapta Unită USR – PMP – Forța Dreptei, admițând contestația făcute de cele 3 formațiuni...
#Liga 1 meciuri rezultate, #Pandurii Iasi Liga 1, #Liga 1 rezultate meciuri , #meciuri