Liga 1: Pandurii si Voluntariul se incurca reciproc in lupta pentru play-off

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 19:56
2071 citiri

Pandurii Targu Jiu si FC Voluntari s-au incurcat reciproc in cursa pentru un loc in play-off, remizand joi seara, scor 1-1, in etapa a 18-a a Ligii 1, pe terenul gorjenilor.

Scorul a fost deschis repede, in minutul 7, cand Lucian Sanmartean a sutat din lovitura libera de la aproape 25 de metri, insa portarul Balauru a gafat incredibil, scapand mingea in poarta.

Meciul a fost unul anost pana la pauza, doar Voluntariul avand doua ocazii de a marca, insa de fiecare data portarul Razvan Stanca a retinut.

In partea a doua, Balaur a reusit sa egaleze, in minutul 58, cu o foarfeca de la 7 metri de poarta, dupa o actiune frumoasa a lui Florin Cernat.

Cele doua echipe si-au impartit ocaziile pana in minutul 90, fiecare avand cate doua sanse de a marca. In ultimul minut al prelungirilor, Voluntariul putea sa dea lovitura la Turnu Severin, insa Balan, scapat singur cu portarul, a preferat sa-i paseze lui Cernat, care a sutat pe langa poarta goala, fiind insa in pozitie de ofsaid.

Dupa acest meci, cele doua echipe sunt vecine de clasament - Pandurii pe locul 8, cu 24 de puncte, iar Voluntariul pe 9, cu 22 de puncte. Pe locul 6, ultimul care asigura calificarea in play-off, se afla CFR Cluj, care are 26 de puncte si un meci mai putin disputat.

Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#rezultat Pandurii Voluntari, #egal Pandurii Voluntari, #scor Pandurii Voluntari, #liga 1 pandurii voluntari, #etapa 18 Pandurii Voluntari , #meciuri