Liga 1: Pandurii, tot mai aproape de primul loc

Marti, 01 Decembrie 2015, ora 22:23

Pandurii Targu Jiu a castigat partida din deplasare de la CFR Cluj, scor 2-1, in etapa a 20-a a Ligii 1.

Gorjenii si-au facut meciul inca din minutul 12, cand Sapunaru a marcat un gol superb, iar golgheterul Hora a facut 2-0 in minutul 70.

Sase minute mai tarziu, Jakolis i-a readus in cursa pe clujeni. Ardelenii s-au aruncat in atac pe final, dar n-au reusit egalarea, Lopez trimitand in bara in minutul 88.

Dupa acest rezultat, Pandurii ocupa locul 2, cu 39 de puncte, in timp ce CFR Cluj este pe 9, cu 22 de puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj primeste vizita Chiajnei, in timp ce Pandurii va juca pe teren propriu cu FC Botosani.