Liga 1: Petrolul se impune la limita la Cluj

Duminica, 21 Iulie 2013, ora 20:50
1699 citiri

Petrolul Ploiesti s-a impus in deplasarea de pe terenul Universitatii Cluj cu scorul de 1-0, in prima etapa a Ligii 1.

Prahovenii au avut controlul meciului din primul pana in ultimul minut, insa i-au dat emotii lui Dolha abia spre finalul primei reprize.

Hamza si Boudjemaa au trecut putin pe langa gol, iar la pauza scorul a fost egal, 0-0.

Tunisianul Hamza s-a revansat insa in minutul 58, cand a deschis scorul dupa o centrare perfecta a lui Gicu Grozav.

Etapa urmatoare, Petrolul va intalni Pandurii pe teren propriu, iar U Cluj se va deplasa la Galati pentru a juca impotriva Otelului.

C.S.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...