Liga 1: Poli Iasi castiga derbiul Moldovei

Vineri, 17 August 2018, ora 22:57
7029 citiri

Poli Iasi a obtinut prima victorie din acest sezon, scor 2-1, in derbiul Moldovei cu FC Botosani.

Andrei Cristea a fost eroul iesenilor, cu doua goluri superbe in minutele 30 si 35.

Botosaniul a revenit in joc in minutul 56, dupa un gol reusit de Mihai Roman II, insa echipa lui Costel Enache nu a putut forta pe final de meci.

Dupa acest rezultat, Poli Iasi urca pe locul 10, cu 5 puncte, in timp ce FC Botosani este pe 6, cu 6 puncte.

21.00 U Craiova - CS Concordia Chiajna

Meciurile sunt televizate de Digi Sport, Telekom Sport si Look TV.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...