Liga 1: Poli Iasi face inca un pas gresit acasa

Vineri, 30 Noiembrie 2018, ora 19:27
2811 citiri

Poli Iasi si Sepsi OSK au terminat la egalitate, scor 1-1, in primul meci al etapei a 17-a din Liga 1.

Oaspetii au deschis scorul dupa doar 8 minute, cand Vasvari a finalizat excelent din pasa lui Tandia.

Portarul celor de la Sepsi a gafat insa in minutul 21 si a scapat printre picioare o reluare cu capul a lui Dylan Flores, iar moldovenii au egalat.

Dupa acest rezultat, Sepsi ocupa locul 6, cu 24 de puncte, in timp ce Poli Iasi este pe locul 11, cu 18 puncte.

Etapa urmatoare, Sepsi va primi vizita lui FCSB, iar Poli Iasi se va deplasa la Botosani.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...