Liga 1: Poli Iasi produce prima surpriza a etapei

Marti, 20 Septembrie 2016, ora 19:53
4833 citiri

CSM Poli Iasi a produs prima surpriza a etapei a 9-a din Liga 1.

Formatia pregatita de Nicolo Napoli s-a impus, scor 3-2, pe teren propriu, in fata celor de la Pandurii Targu Jiu.

Gorjenii au deschis scorul inca din minutul 5, prin Valentin Alexandru, dar la pauza s-a intrat la egalitate, dupa reusita lui Ciucur din minutul 35.

Boiciuc i-a adus in avantaj pe moldoveni in minutul 54, insa Alexandru a egalat aproape imediat cu o lovitura de cap.

Golul victoriei a fost marcat de Piccioni in minutul 62, dupa o mare gafa a portarului Stanca.

Dupa acest rezultat, Poli Iasi urca pe locul 7, cu 12 puncte, in timp ce Pandurii se afla pe locul 3, cu 15 puncte.

Etapa urmatoare, Pandurii va primi vizita Viitorului, iar Poli Iasi se va deplasa la Giurgiu.