Liga 1: Principala urmaritoare a Stelei obtine inca o victorie

Miercuri, 08 Aprilie 2015, ora 23:25
2666 citiri

ASA Targu Mures a continuat seria de urmarire a Stelei printr-un succes pe terenul Rapidului, scor 2-1.

Golurile oaspetilor au fost marcate de Ioan Hora, in minutul 71, si de Manolev, sapte minute mai tarziu.

Pentru giulesteni a punctat Cristian Sapunaru din lovitura libera, in minutul 88.

Dupa acest rezuiltat, ASA Targu Mures are 52 de puncte, patru mai putine ca Steaua, iar Rapid este pe 15, cu 22 de puncte.

Etapa urmatoare, Rapid se deplaseaza la Dinamo, iar ASA Targu Mures primeste vizita lui CSU Craiova.