Liga 1: Rapid obtine trei puncte vitale

Duminica, 11 Martie 2012, ora 23:21
1631 citiri

Rapid a obtinut prima victorie din acest an, scor 2-0 cu Petrolul Ploiesti, si s-a apropiat la doar trei puncte de liderul Dinamo.

Giulestenii au fost nevoiti sa astepte aproape jumatate de ora pentru deschiderea scorului, intrucat Surdu a ratat incredibil cu toata poarta in fata.

Alex Ionita a profitat insa de o gafa uriasa in defensiva prahovenilor si l-a invins pe Gritti in minutul 27.

La opt minute dupa pauza, Romeo Surdu si-a mai spalat din pacate si a marcat golul de 2-0.

Prahovenii au fost eva mai incisivi pe final, insa nu au reusit sa-l invinga pe Dani Coman.

Dupa acest rezultat, Rapid ocupa locul trei in Liga 1, cu 41 de puncte, in timp ce Petrolul este pe 15, cu 18 puncte.

Etapa urmatoare Rapid va juca in deplasare cu Concordia Chiajna, iar Petrolul va primi vizita Universitatii Cluj.

Vedeta Rapidului, Albion Rrahmani, pe lista unui club celebru din Germania. Ce altă echipă a fost refuzată de Rapid
Albion Rrahmani este unul dintre jucătorii de bază ai Rapidului fiind un atacant în mare formă în acest sezon ân ciuda unei accidentări serioase. Kosovarul este dorit de un club mare din...
Șumudică, anunț de ultimă oră despre venirea la Rapid și Bogdan Lobonț! "Nu știu dacă George Copos a făcut ce face Șucu"
Marius Șumudică a vorbit despre situația de la Rapid, unde echipa este în pericol să nu prindă cupele europene după ce patronul Dan Șucu a băgat peste 7 milioane de euro în transferuri....