Liga 1: Remiza disputata intre Ceahlaul si U Cluj

Luni, 24 Februarie 2014, ora 19:48
1176 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a terminat la egalitate cu Universitatea Cluj, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1.

La primul meci de la plecarea lui Vasile Miriuta, Ceahlaul a controlat prima repriza si a intrat in mod meritat la pauza in avantaj.

Veteranul Marian Constantinescu a marcat cu o lovitura de cap superba in minutul 28, trimitand mingea direct in vinclu.

Clujenii au egalat insa dupa pauza, printr-o reluare din trei metri a lui Bucsa.

Din minutul 66, gazdele au ramas in inferioritate, dupa eliminarea lui Bojan Golubovici.

Dupa acest rezultat, Ceahalul ocupa locul 8 in Liga 1, cu 28 de puncte, in timp ce U Cluj este pe 17, cu 17 puncte.

Etapa urmatoare, U Cluj va primi vizita Astrei, iar Ceahlaul se va deplasa la Pandurii Targu Jiu.

C.S.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc pe cuvântul meu în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...