Liga 1: Remiza in subsolul clasamentului

Luni, 02 Noiembrie 2015, ora 19:54
3185 citiri

FC Botosani si ACS Poli Timisoara au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1.

Oaspetii au marcat primii in prelungirile primei reprize, prin Javier Hernandez, cu un sut plasat.

In partea secunda, cu un sfert de ora inainte de pauza, Petre Ivanovici a adus egalarea pentru moldoveni.

Dupa acest rezultat, Timisoara ocupa locul 10, cu 15 puncte, in timp ce Botosani e pe 11, cu 13 puncte.

Etapa urmatoare, Timisoara primeste vizita lui Dinamo, iar Botosani joaca la Steaua.

C.S.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...