Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Viitorul si FC Botosani

Luni, 12 August 2019, ora 22:52
8805 citiri

FC Viitorul si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 2-2, intalnirea disputata, luni seara, in etapa a 5-a din Liga 1.

Formatia lui Hagi a condus de doua ori, insa a fost egalata de echipa pregatita de Marius Croitoru, cele doua grupari oferind una dintre cele mai spectaculoase partide din acest inceput de sezon.

Eric, din penalti in minutul 12, si Iancu, in minutul 65, au marcat pentru gazde.

Macedoneanul Stefan Ashkovski, cu golurile din minutele 27 si 81, a restabilit insa egalitatea.

In clasament, Viiorul urca pe locul 2, cu 11 puncte, in timp ce Botosani se afla pe locul 4, cu 9 puncte.

VIITORUL: Cabuz - Mladen, Tiru, Ghita, Filip - Achim, Artean, Houri - Eric, Iancu, Ganea.

Antrenor: Gica Hagi.

BOTOSANI: Hankic - Harut, Miron, Chindris, Holzmann - Rodriguez, Papa - Ashkovski, Ongenda, Golofca - Ofosu.

Antrenor: Marius Croitoru.

Arbitru: Marin Barbu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...