Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Viitorul si FCSB

Sambata, 21 Aprilie 2018, ora 22:35
16042 citiri

FCSB si Viitorul Constanta au terminat la egalitate, scor 2-2, in etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1.

Formatia lui Nicolae Dica a avut o prima repriza de cosmar, din care a scapat, totusi, destul de bine.

Ionut Vina a deschis scorul la prima ocazie a meciului, in minutul 19, cu un sut din 25 de metri la care Balgradean nu a putut interveni.

Jocul bun al Viitorului a continuat, iar golul cu numarul doi a venit firesc, dupa un sut al lui Gavra din centrul careului.

FCSB s-a trezit abia in finalul reprizei, cand a marcat norocos dupa un sut al lui Man, faza in care Cojocaru a bagat mingea in poarta.

La pauza, Nicolae Dica i-a trimis pe teren pe Gnohere si Teixeira in locul lui Alibec si Ov. Popescu, iar jocul ofensiv al ros-albastrilor s-a schimbat in bine.

Viitorul a facut pasul inapoi, iar egalarea a venit in minutul 56, cand Budescu a inscris superb din lovitura libera.

Pe final de meci, FCSB a dominat, a mai avut o bara prin Teixeira, dar nu a reusit sa marcheze si golul victoriei.

Dupa acest rezultat, FCSB ramane pe primul loc, cu 42 de puncte, insa poate fi egalata duminica de CFR Cluj, care o va intalni pe CSM Poli Iasi in deplasare. Viitorul este pe 4, cu 30 de puncte.

Etapa urmatoare, FCSB va intalni CFR Cluj pe National Arena, iar Viitorul se va duela cu CSU Craiova.

VIITORUL - FCSB 2-2

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

86 - Pintilii incearca un sut plasat, dar trimite mult pe langa poarta.

84 - Planici vede cartonasul galben.

82 - Baluta suteaza din unghi, dar mingea trece pe langa poarta.

79 - Schimbare Vitiorul: Hodorogea intra in locul lui Taru.

74 - Ce ocazii! Degringolata in defensiva Viitorului, dar Budescu nu reuseste sa trimita spre poarta!

72 - Schimbare FCSB: Morais intra in locul lui Balasa.

71 - Schimbare Viitorul: Capusa intra in locul lui Gavra.

69 - Ce ocazii!!! Teixeira suteaza in bara din marginea careului, iar Florin Tanase trimite poeste dintr-o pozitie ideala!

64 - Florin Tanase suteaza mult peste poarta din marginea careului.

62 - Pintilii vede cartonasul galben.

58 - Schimbare Viitorul: Casap intra in locul lui Matan.

56 - GOL FCSB!!! Budescu inscrie magistral din lovitura libera de la 20 de metri, direct in vinclu!

54 - Man suteaza din marginea careului, dar mingea e deviata si ajunge la Cojocaru.

49 - Cojocaru iese bine din poarta si blocheaza in fata lui Gnohere.

46 - Se reia jocul!

Schimbari la FCSB: Teixeira si Gnohere intra in locul lui Ov. Popescu si Alibec.

45 - Pauza!

45 - GOL FCSB!!! Dennis Man reduce din diferenta dupa un sut-centrare trimis de Budescu!

43 - Prima ocazie a FCSB. Cojocaru scoate in corner un sut din lovitura libera trimis de Budescu.

40 - Viitorul e din nou aproape de gol!!! Cicaldau reia cu capul putin pe langa poarta dintr-o pozitie ideala!

36 - GOL VIITORUL!!! Gavra puncteaza cu un sut puternic din centrul careului langa bara, dupa o faza in care defensiva ros-albastrilor este la pamant!

35 - Romario Benzar vede cartonasul galben.

32 - Ce ocazie!!! Balgradean iese gresit pe o centrare, scapa mingea din mana, dar Cicaldau suteaza in bara cu poarta goala!

28 - Mladen vede cartonasul galben.

26 - Budescu suteaza foarte slab din afara careului, mult peste poarta.

20 - Taru vede cartonasul galben.

19 - GOL VIITORUL! Vana inscrie cu un sut de la 25 de metri, la care Balgradean nu a avut replica!

17 - Budescu strica inca o actiune de atac a FCSB. Inceput foarte slab pentru jucatorul ros-albastrilor.

11 - Cristi Ganea bate o lovitura libera din marginea careului, Balgradean retine fara emotii.

8 - Viitorul face un pressing avansat, iar FCSB are probleme in a iesi din jumatatea proprie.

3 - Alibec se intoarce frumos spre poarta, dar este blocat si obtine doar un corner.

1 - A inceput meciul!

Info:

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Tiru, Ghita, Ganea - Cicaldau, Baluta, Vana - Matan, Gavra, Hagi

Rezerve: Buzbuchi, De Nooijer, Casap, Hodorogea, Dragus, Lopes, Capusa

FCSB: Balgradean - Benzar, Planici, Balasa, Momcilovici - Pintilii, Ov. Popescu - Man, Budescu, Fl. Tanase - Alibec

Rezerve: Vlad, Nedelcu, Filip, Gnohere, Jr. Morais, Fl. Coman, Teixeira

Inaintea acestui meci, FCSB este pe primul loc, cu 41 de puncte, iar Viitorul pe 4, cu 29 de puncte.

In meciul tur din play-off, FCSB s-a impus cu 2-1.

Partida este televizata de Digi Sport, Telekom Sport si Look TV.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Viitorul FCSB, #Viitorul FCSB Live, #Viitorul FCSB direct, #televizare Viitorul FCSB , #meciuri