Liga 1: Remiza spectaculoasa la Sibiu

Sambata, 01 Februarie 2020, ora 16:51
4060 citiri

Hermannstadt si Sepsi au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci din etapa a 23-a din Liga 1.

Intr-o atmosfera electrizanta, partida de la Sibiu a avut un ritm excelent.

Sepsi a deschis scorul in minutul 13 prin Safranco, dar egalarea a venit in minutul 66, cand Debeljuh a marcat cu lejeritate.

Doua minute mai tarziu, Safranco a aparut din nou ideal la finalizare si a facut 2-1, insa Sepsi a riscat pe final si egalarea a venit in minutul 84, prin acelasi Debeljuh.

Ambele echipe au fortat victoria, dar s-a incheiat insa egal.

Dupa acest rezultat, Sepsi ocupa locul 8, cu 29 de puncte, in timp ce Hermannstadt este pe 10, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, Sepsi va primi vizita lui Poli Iasi, iar Hermannstadt se deplaseaza la Botosani.

C.S.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...