Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Remiza spectaculoasa la Timisoara

Luni, 02 Aprilie 2018, ora 22:37
5042 citiri

ACS Poli Timisoara a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Sepsi OSK, in etapa a 3-a a play-out-ului Ligii 1.

Banatenii au deschis scorul in minutul 23 prin Ciucur, cu o reluare din fata portii, dar Sepsi a intors rezultatul dupa pauza.

Artean a marcat un autogol spectaculos in minutul 50, iar Kuku a adus formatia din Sfantu Gheorghe in avantaj in minutul 78.

Totusi, banatenii au fortat pe final, iar Alin Seroni a reusit golul egalizator in minutul 89.

In prelungirile partidei, Razvan Rat, aflat la debutul pentru ACS Poli Timisoara, a fost eliminat pentru o intrare dura.

Dupa acest rezultat, Sepsi ramane ultima, cu 13 puncte, la egalitate cu Juventus in timp ce Timisoara este pe locul 5, cu 15 puncte.

Etapa urmatoare, Timisoara se va deplasa la Gaz Metan Medias, iar Sepsi OSK la Juventus Bucuresti.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...