Liga 1: Revenire cu stangul pe banca pentru Gica Hagi

Vineri, 19 Septembrie 2014, ora 20:25
3505 citiri

Viitorul a fost infranta in deplasarea de la Medias, scor 1-3, de Gaz Metan, la primul meci cu Hagi pe banca.

Gazdele au deschis scorul dupa doar noua minute, prin Dan Roman, pentru ca in minutul 34 portarul Viitorului, Dragos Balauru, sa le ofere un gol pe tava dupa o gafa uriasa.

Italianul Figliomeni a profitat dupa ce Balauru a dat pe langa minge si a facut 2-0.

Mitrea a inscris in minutul 70 din lovitura libera pentru 1-2, dar Ciprian Petre a punctat pentru gazde cu un sut superb in vinclu.

Dupa acest rezultat, Medias ocupa locul 8, cu 11 puncte, in timp ce Viitorul este pe 14, cu 6 puncte.

Etapa urmatoare, Gaz Metan va primi vizita Ceahlaului, in timp ce Viitorul va intalni Petrolul pe teren propriu.

C.S.

Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
Robert Negoiță, dispus să-i ia locul lui Cătălin Cîrstoiu în cursa pentru Primăria Capitalei. "Dacă partidul o cere, da"
Robert Negoiță, primarul Sectorului 3, a declarat, joi, 18 aprilie, la Realitatea Plus, că este dispus să candideze la Primăria Capitalei în locul lui Cătălin Cîrstoiu, dacă PSD îi cere...