Liga 1: Rezultat surpriza in ultimul meci al etapei a 8-a. Vezi clasamentul

Luni, 24 August 2015, ora 22:55

Luni seara s-a disputat ultimul joc din cadrul etapei cu numarul 8 a Ligii 1.

Concordia Chiajna a obtinut cea de-a doua victorie din acest sezon in fata celor de la CFR Cluj, scor 2-1.

Ambele goluri ale ilfovenilor au fost marcate de Marian Cristescu, in minutele 20 si 88, ultimul inscris la patru minute distanta dupa ce a ratat un penalti.

Pentru oaspeti, care din minutul 77 au jucat in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Tanc, a punctat Belek in minutul 75.

Pana acum, in aceasta etapa s-au mai inregistrat urmatoarele rezultate: ASA Targu Mures - FC Voluntari 2-1, Viitorul - ACS Poli Timisoara 4-0, FC Botosani - Pandurii 0-2, Dinamo - Petrolul 2-0, CS "U" Craiova - Steaua 1-2 si Astra - CSMS Iasi 4-1.