Liga 1: Sepsi OSK invinge Timisoara la scor in zece oameni

Marti, 15 Mai 2018, ora 20:26
4265 citiri

Sepsi OSK a invins ACS Poli Timisoara, scor 3-0, in etapa a 10-a a play-out-ului Ligii 1.

Desi a evoluat in inferioritate numerica din minutul 41, dupa eliminarea lui Kuku, trimis la vestiare pentru o intrare in urma careia Harut a ajuns la spital, Sepsi a obtinut o victorie meritata.

Eroul gazdelor a fost Istvan Fulop, care a deschis scorul in prelungirile primei reprize, din lovitura libera.

Tot Fulop a facut 2-0 cu zece minute inainte de final, cu un sut cu exteriorul.

In minutul 84, Tandia a facut 3-0, cu un sut deviat din lovitura libera.

Dupa acest rezultat, Sepsi ocupa locul 3 in play-out, cu 29 de puncte, in timp ce Timisoara este pe locul 7, cu 22 de puncte.