Liga 1: Spectacol total intre FC Brasov si Otelul

Luni, 22 Aprilie 2013, ora 20:50
2259 citiri

FC Brasov a castigat meciul cu Otelul Galati, din etapa a 27-a a Ligii 1, scor 3-2.

Fara Petre Grigoras, internat intr-un spital din Brasov din cauza unui puseu de tensiune, galatenii au inceput in forta.

Cristi Sarghi a deschis scorul in minutul 2, cu un sut puternic din 14 metri, dar Buga a egalat opt minute mai tarziu cu o reluare din fata portii.

Galatenii au avut insa puterea sa revina pe tabela de marcaj, iar Filip a facut 2-1 in minutul 16 cu un sut plasat.

Pana la pauza, gazdele au reusit sa intoarca rezultatul. Mai intai, Machado a egalat in minutul 42, pentru ca Paun sa reia spectaculos in prelungiri cu un sut din sase metri.

Dupa acest rezultat, FC Brasov ocupa locul 9 in Liga 1, cu 38 de puncte, in timp ce Otelul este pe 11, cu 31 de puncte.

In urmatoarea etapa, Otelul va primi vizita Concordiei Chiajna, in timp ce FC Brasov va intalni CSMS Iasi.