Liga 1: Steaua e in corzi: Principala rivala a obtinut un succes urias

Sambata, 11 Aprilie 2015, ora 18:25
4687 citiri

Lupta la titlu din Liga 1 devine tot mai aprinsa, dupa ce ASA Targu Mures s-a apropiat la doar un punct de Steaua, echipa ce parea scapata in castigatoare de cateva etape bune.

ASA Targu Mures s-a impus cu 2-1 in derbiul cu CS Universitatea Craiova, echipa neinvinsa de aproape 20 de meciuri.

Gazdele au deschis scorul in prelungirile primei reprize, dupa un sut trimis de Zicu de la 30 de metri, la care Balgradean are o mare parte de vina.

Portarul oltenilor are pe constiinta si golul doi, reusit in minutul 67 de N'Doye, cu o lovitura de cap.

Oltenii s-au napustit in atac pe final si au reusit sa marcheze prin Herghelegiu in minutul 90, insa nu au izbutit si egalarea.

Dupa acest rezultat, ASA Targu Mures ocupa locul secund cu 55 de puncte, unul mai putin decat Steaua, care duminica va juca in deplasare la Astra. CSU Craiova este pe locul 4, cu 45 de puncte.

Etapa urmatoare, ASA Targu Mures se deplaseaza la CFR Cluj, in timp ce CSU Craiova primeste vizita lui Dinamo.

C.S.

Înțepături între candidații Alianței PSD-PNL. Burduja o șicanează pe Firea: "Dacă era o alternativă pentru Primăria Capitalei, nu m-aș fi înscris în cursă"
Candidat PNL la funcţia de primar al Capitalei, Sebastian Burduja, susține că s-a înscris într-o cursă electorală "strânsă", în care toți cei "patru candidaţi cu şanse", iar voturile...
Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...