Liga 1: Steaua pierde primul loc dupa victoria Astrei

Luni, 30 Septembrie 2013, ora 20:55
1682 citiri

Astra Giurgiu a revenit pe primul loc in Liga 1 dupa ce a invins FC Brasov, cu scorul de 3-0, in etapa a 9-a din Liga 1.

Prima parte a fost dominata de prahoveni, insa chiar si asa brasovenii puteau intra in avantaj la pauza, insa reusita lui Oltean a fost anulata pentru un ofsaid.

In cele din urma, Bukari a deschis scorul pentru Astra in minutul 50, cu un sut la coltul lung din pasa lui Budescu.

Ivanovski a facut 2-0 in minutul 85, pentru ca Yazalde sa stabileasca scorul final in prelungiri.

La acest meci, Astra a inaugurat tribuna a 2-a a stadionului din Giurgiu.

Dupa acest rezultat, Astra urca pe primul loc, cu 19 puncte, la egalitate cu Steaua (19 puncte), dar cu un golaveraj superior (si un meci in plus), in timp ce FC Brasov este pe 14, cu 7 puncte.

Etapa urmatoare, Astra va intalni Chiajna in deplasare, iar FC Brasov va primi vizita echipei Viitorul.

C.S.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...