Liga 1: Steaua se impiedica de cea mai slaba echipa din campionat

Sambata, 04 Martie 2017, ora 22:22
17651 citiri

Steaua a facut inca un pas gresit in cursa pentru titlu, scor 1-1, pe teren propriu cu ASA Targu Mures.

Formatia lui Laurentiu Reghecampf a facut inca un meci foarte slab si a suferit foarte mult la constructie.

Pe fondul unui joc lipsit de stralucire, Steaua a primit un penalti in minutul 25, insa Alibec a sutat foarte slab si a trimis pe langa poarta.

In finalul primei reprize, tot Alibec a fost cel care a avut o ocazie mare de a marca, insa sutul sau a fost respins in transversala.

In cele din urma, in minutul 64, Jakolis a comis un penalti, iar Marius constantin a deschis scorul pentru oaspeti.

Opt minute mai tarziu, Gnohere a egalat pentru stelisti, iar finalul s-a disputat doar la poarta lui Pap.

Alibec a sutat o data in bara, a mai ratat alte doua sanse importante, insa meciul s-a terminat la egalitate.

Dupa acest rezultat, Steaua ramane pe locul 2, cu 47 de puncte, patru mai putin decat Viitorul, care duminica va intalni CFR Cluj. ASA ramane ultima, cu 12 puncte.

In aceste conditii, Steaua va intra in play-off cu 24 de puncte, in timp ce ASA merge in play-out cu 6 puncte.

STEAUA - ASA TARGU MURES 1-1

90+3 - Final de meci! Tot stadionul ii cere lui Reghecampf sa plece!

90+2 - Gnohere suteaza peste poarta din marginea careului!

90 - 3 minute suplimentare.

90 - Schimbare ASA: Petris intra in locul lui Balgiu.

90 - Alibec scapa din nou spre poarta, dar trage iar in portar!

86 - Ce sansa! Pap scoate de sub bara o lovitura libera sutata de Boldrin! Arbitrul nu acorda insa corner!

85 - Alibec scapa singur cu portarul, insa trage direct in el!

83 - Schimbare ASA: Lemnaru intra in locul lui Batfoi.

81 - Sansa buna pentru Steaua, dar Alibec greseste o pasa simpla la marginea careului.

78 - Gnohere suteaza mult peste poarta din marginea careului.

75 - Ce ocazie!!! Denis Alibec suteaza din marginea careului, insa Pap respinge in bara!

73 - GOL STEAUA!!! Gnohere inscrie dupa o centrare din partea stanga a lui Alibec!

70 - Alibec cade in careu si cere penalti, jocul continua.

67 - Inca un atac periculos al oaspetilor, Balasa acorda corner.

66 - Schimbare ASA: Andre intra in locul lui Ferfelea.

65 - GOL ASA! Marius Constantin inscrie din 11 metri!

64 - Penalti pentru ASA Targu Mures dupa un fault comis de Jakolis asupra lui Sin!

57 - Continua jocul foarte slab al Stelei, lipsit de orice idee.

53 - Schimbare Steaua: Gnohere intra in locul lui Tanase.

50 - Marius Constantin vede cartonasul galben.

48 - Gabi Muresan suteaza pe langa poarta din afara careului.

46 - Se reia jocul!

Schimbare Steaua: Boldrin intra in locul lui Pintilii

45+1 - Pauza!

45 - Ce ocazie!!! Alibec primeste cu noroc in careu, suteaza puternic, dar Pap respinge in transversala!

43 - Moke vede cartonasul galben.

43 - Jakolis cade in careu si cere penalti, dar jocul continua. Decizie corecta.

41 - Pe fondul jocului slab, stelistii se precipita si paseaza tot mai des la adversari.

38 - Steaua domina teritorial, insa nu reuseste sa-si creeze mari ocazii.

34 - Alibec bate slab o lovitura de la coltul terenului, direct in aut de poarta.

29 - Balgiu vede cartonasul galben.

26 - Denis Alibec rateaza penaltiul! Suteaza slab si trimite aproape un metru pe langa poarta!

25 - Penalti pentru Steaua, in urma unui hent comis de Mendy!

22 - Ocazie mare pentru Steaua! Alibec centreaza bine din lovitura libera, insa Muniru trimite pe langa dintr-o pozitie ideala.

21 - Steaua are o lovitura de la coltul terenului, dar nu reuseste sa creeze pericol.

17 - Florin Tanase suteaza defectuos din afara careului, mult pe langa poarta.

14 - Batfoi scapa singur spre poarta, insa e surprins in ofsaid.

11 - Lovitura libera pentru Steaua din marginea careului, Alibec trimite insa in zid.

7 - Stancioiu iese bine din poarta si respinge din marginea careului.

4 - Tanase centreaza bine in careu catre Popescu, dar acesta greseste preluarea.

1 - Moke se resimte dupa un duel aerian si primeste ingrijiri medicale. La fel si Batfoi. Cei doi s-au dat cap in cap.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 20:30

STEAUA: Stancioiu - Popescu, Balasa, Moke, Momcilovici - Pintilii, Muniru - Jakolis, Tanase, De Amorim - Alibec

Poiana, Tudorie, Pleasca, Mihalcea, Achim, Boldrin, Gnohere

ASA TARGU MURES: Pap - Velayos, Rouglakas, Constantin, Mendy - Muresan - Balgiu, Ferfelea - Nicolita, Batfoi, Sin

Rezerve: Moga, Bucur, Dica, Rus, Lemnaru, Petris, Andre

Steaua ocupa locul 2, cu 46 de puncte, in timp ce ASA este ultima, cu 11 puncte.

Steaua e deja calificata in play-off, in timp ce ASA va juca in play-out.

In partida tur, ASA si Steaua au terminat la egalitate, scor 1-1.

Partida e televizata de Digi Sport, Dolce Sport si Look TV.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua ASA Targu Mures, #Steaua ASA Targu mures live, #Steaua ASA Targu Mures direct , #meciuri