Liga 1: Timisoara invinge Sportul in ultima secunda

Duminica, 10 Aprilie 2011, ora 18:58
2301 citiri

Poli Timisoara invinge Sportul Studentesc, scor 3-2, dupa un gol dramatic marcat in ultima secunda de joc de Dorin Goga.

Pusa sub presiune de victoriile pe care Otelul Galati si FC Vaslui le-au obtinut sambata, Poli Timisoara a avut un start prost de meci.

Trupa din Regie a deschis scorul dupa doar 4 minute, Ferfelea punctand din nou cu un sut din 12 metri, venit in urma unei centrari din partea dreapta.

Banatenii nu dadeau semne prea mari de revenire, insa au reusit sa egaleze la prima ocazie pe care au avut-o la poarta lui Viciu.

Tames l-a deschis excelent in careu pe Zagrean, iar acesta a punctat in minutul 30 cu un sut imparabil la coltul lung.

Tot Zagrean a adus-o pe Poli in avantaj cu cateva momente inainte de pauza, printr-o lovitura de cap la care portarul Viciu a iesit gresit.

In partea secunda, Timisoara a facut un pas inapoi, insa a mai avut o buna sansa sa-si majoreze avantajul, numai ca Zagrean a trimis in portar dintr-o pozitie ideala.

Sportul s-a aruncat in atac si a centrat in valuri si in cele din urma a reusit sa egaleze in minutul 79, printr-o executie de senzatie: reluare pe spate direct in vinclu a lui Tibi Balan.

Imediat la faza urmatoare, Sportul putea trece in avantaj, dar Ferfelea a ratat singur cu Pantilimon. In minutul 89, Sportul a mai avut o ocazie mare, pe care Maxim a ratat-o incredibil.

Ratarile s-au razbunat insa in prelungiri, la ultima faza de joc, cand Goga, scapat singur cu portarul, a marcat golul ce tine Timisoara la un punct in spatele Otelului.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...