Liga 1: Timisoara remizeaza cu o echipa din fruntea clasamentului

Luni, 06 Februarie 2017, ora 21:49
4927 citiri

ACS Poli Timisoara si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci al etapei a 22-a din Liga 1.

Jocul a fost destul de echilibrat, cu ocazii mari la ambele porti, dar banatenii au profitat de eliminarea lui Rugasevici din minutul 61.

Aproape imediat, Timisoara a reusit sa deschida scorul prin Catalin Doman, cu un sut plasat dupa o demarcare ideala.

Mediesenii au egalat insa surprinzator in minutul 76, cand Buziuc a profitat de o greseala in lant la o faza fixa si a reluat din fata portii.

Oaspetii puteau da chiar lovitura, insa sutul lui Alexandru Munteanu a intalnit bara laterala.

In urma acestui rezultat, ACS Poli Timisoara ramane pe 13, cu 10 puncte, in timp ce Mediasul este pe 4, cu 36 de puncte.

Etapa urmatoare, Timisoara se va deplasa la Targu Mures, in timp ce Medias va primi vizita lui CFR Cluj.

C.S.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Poli Timisoara Gaz Metan Medias, #Poli Timisoara Gaz Metan Medias LIVE, #Poli Timisoara Gaz Metan Medias Liga , #meciuri