Liga 1: U Cluj obtine o victorie vitala

Vineri, 29 Noiembrie 2013, ora 20:47
1288 citiri

Universitatea Cluj a invins formatia FC Brasov cu scorul de 2-0, in etapa a 16-a din Liga.

Valentin Lemnaru a deschis scorul pentru gazde in minutul 26, ajungand la a 6-a reusita in 9 meciuri din acest sezon.

Kovacs a facut 2-0 in minutul 39, iar U Cluj ajunge la trei victorii consecutive in Liga 1.

Dupa acest rezultat, Universitatea Cluj a acumulat 13 puncte si ocupa locul 16, in timp ce FC Brasov este pe 14, cu 14 puncte.

Etapa urmatoare, U Cluj se va deplasa la Pandurii, iar FC Brasov va primi vizita lui Gaz Metan Medias.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...