Liga 1: U Craiova castiga un meci marcat de o accidentare terifianta

Vineri, 02 Noiembrie 2018, ora 22:56
10292 citiri

U Craiova a castigat la scor partida disputata in deplasarea de la Poli Iasi, in etapa a 14-a din Liga 1.

Echipa lui Mangia s-a impus cu 3-0, insa meciul a fost marcat de o accidentare terifianta suferita de Mihaila in minutul 12.

Tanarul fotbalist al oltenilor a fost facut KO de Laurentiu Rus si a cazut inconstient dupa ce a primit un brat in gat.

Mihaila a fost transportat la spital si starea sa este stabila, in timp ce Rus a vazut direct cartonasul rosu.

In superioritate numerica, oltenii au asteptat pana in minutul 47 deschiderea scorului, cand Mateiu a punctat cu o lovitura de cap.

Mitrita a facut 2-0 in minutul 53 cu un sut din afara careului, pentru ca in minutul 70 sa-i paseze excelent lui Koljici pentru golul de 3-0.

Dupa acest rezultat, U Craiova are 25 de puncte si urca pe locul 2 in Liga 1, iar Poli Iasi e pe 11, cu 14 puncte.