Liga 1: U Craiova, invinsa dupa un meci spectaculos

Luni, 26 Noiembrie 2018, ora 22:24
7573 citiri

U Craiova a fost invinsa in ultimul meci al etapei a 16-a din Liga 1, scor 1-2, pe terenul lui FC Botosani.

Fara golgheterul Alexandru Mitrita, absent din cauza unei suspendari, U Craiova a suferit teribil in jocul ofensiv.

Botosaniul, la primul meci cu Liviu Ciobotariu pe banca, a deschis scorul inca din minutul 25, cand Fabbrini a finalizat senzational un contraatac in mare viteza, trimitand mingea in vinclu.

Zece minute mai tarziu, Botosaniul a facut 2-0, dupa ce Roman a centrat din rabona, iar Fulop a punctat cu o lovitura de cap.

Oltenii au fost mai incisivi dupa pauza, insa au reusit sa marcheze abia in minutul 78, prin Mateiu, iar reusita nu le-a fost suficienta.

Dupa acest rezultat, U Craiova ocupa locul 4, cu 26 de puncte, in timp ce Botosaniul urca pana pe 8, cu 19 puncte.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...