Liga 1: Egal in ultima partida a etapei, in lupta pentru play-off

Luni, 03 Octombrie 2016, ora 22:19
3933 citiri

Concordia Chiajna nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 0-0, luni seara, in partida de pe teren propriu contra echipei Pandurii Targu Jiu. Acesta a fost ultimul meci din etapa a 11-a a Ligii 1.

Meciul a fost dominat de gazde, care au avut o bara in prima repriza, prin Bucurica, in minutul 39, acesta trimitand puternic mingea in transversala, din unghi.

Dupa o prima repriza echilibrata, Pandurii au cedat initiativa in repriza a doua, cand ocaziile importante au apartinut Concordiei.

Atacurile gazdelor nu au reusit totusi sa modifice tabela de marcaj pana la finalul meciului, care s-a incheiat astfel nedecis, scor 0-0.

In minutul 85, Obodo de la Pandurii a primit al doilea cartonas galben si a fost astfel eliminat.

Dupa aceasta etapa, Concordia ajunge la 12 puncte si ocupa locul 10, in timp ce Pandurii este pe 6, ultimul care asigura calificarea in play-off, la egalitate de puncte, 16, cu formatiile de pe locurile 5 si 7, Dinamo si Gaz Metan Medias.

F.N.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Concordia Chiajna Pandurii Live, #egal Concordia Pandurii, #meci Concordia Pandurii , #meciuri