Liga 1: Un nou pas gresit pentru Voluntariul lui Mutu

Sambata, 26 Mai 2018, ora 19:26
5989 citiri

FC Voluntari si Concordia Chiajna au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci disputat sambata in cadrul penultimei etape a play-out-ului Ligii 1.

O remiza care ii scapa pe oaspeti de grijile retrogradarii, dar una care condamna trupa pregatita de Adrian Mutu.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 18, prin Gradinaru, care a marcat cu un sut de la marginea careului, din intoarcere.

Jucatorii pregatiti de Adrian Mutu au egalat in minutul 63, cand Ivanovic a preluat pe piept si l-a invins pe Caparco.

Peste numai 5 minute, gazdele au trecut in avantaj. A marcat nou-intratul Capatana, cu capul.

Numai ca, in minutul 88, Pena a restabilit egalitatea cu o lovitura de cap, in urma unui corner.

Cu o etapa inainte de final, Voluntari se afla pe locul 6 (ce duce la baraj), cu 28 de puncte, in timp ce Concordia chiajna ramane pe pozitia a 4-a, cu 30 de puncte.

8. Juventus - 16p

Ocupantele locurilor 7 si 8 vor retrograda, in timp ce ocupanta locului 6 va juca un meci de baraj pentru ramanerea in Liga 1, impotriva ocupantei locului 3 din clasamentul Ligii a 2-a.

FC Voluntari: Minca - Leasa, Balaur, Horj, Cazan - Rauta, Novac - Voicu, Marinescu, Ivanovic - Balan.

Antrenor: Adrian Mutu.

Concordia Chiajna: Caparco - Barboianu, Marc, Albu, Fota - Bucsa, Deaconu, Cristescu - Bawab, Batin, Gradinaru.

Antrenor: Ionut Badea.

Arbitru: Istvan Kovacs.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#LIVE meciuri Liga 1, #LIVE meciuri play out, #rezultat Voluntari Concordia Chiajna, #egal Volunari Concordia Chiajna , #meciuri